Close

Twoja kultura seksualna. Brak orgazmu z drugą osobą.

Wiadomość od czytelniczki

Masturbuję się leżąc na poduszce. W ten sposób doprowadzam się do orgazmu. Podczas seksu z partnerem nie dochodzę. Co zrobić?

Droga I.,

Dzięki za wiadomość!

Warto przeanalizować krok po kroku, w jaki dokładnie sposób dochodzisz podczas masturbacji. Nie ma w Twojej wiadomości informacji na ten temat, ale bardzo możliwe, że chodzi o to, że leżąc na poduszce pocierasz, a tym samym stymulujesz łechtaczkę.

Stymulacja łechtaczki

Czy do stymulacji łechtaczki dochodzi podczas seksu z partnerem? Większość kobiet nie doświadcza orgazmu podczas penetracji. Najczęściej to łechtaczka odpowiada za orgazm, nie pochwa. Dlatego warto zająć się nią podczas Waszego seksu. Przy czym należy pamiętać, że jednoczesny orgazm osób zaangażowanych w seks jest trudny do osiągnięcia, dlatego – w przypadku seksu kobiety i mężczyzny – dobrze jest, aby to kobieta osiągnęła orgazm najpierw. Właśnie dzięki łechtaczce. A dopiero potem partner.

Zadbajcie o odpowiednie nawilżenie całej wulwy, a następnie pozwól, aby chłopak pieścił Twoją łechtaczkę ręką, ustami lub pocierał nią penisem – delikatnie, wolno, szybciej, sprawdzajcie, jakie tempo Ci odpowiada.

Wszystko w zależności od Waszych preferencji. Jeśli do tej pory nie uprawialiście tak seksu, warto abyście sprawdzili, co sprawia Ci przyjemność i w jaki dokładnie sposób najlepiej Cię pieścić, żeby to było dla Ciebie przyjemne.

Zrób to sama

Możesz też doprowadzić się do orgazmu sama w trakcie Waszego seksu – używając dłoni podczas penetracji lub wibratora, jeśli taki posiadacie. Możecie też na chwilę wprowadzić poduszkę do Waszego repertuaru po to, żeby doświadczyć orgazmu i przekonać mózg, że szczytowanie z partnerem jest możliwe.

Połóż się na niej i ocieraj w taki sposób, jak dotąd, podczas kiedy partner będzie się albo przyglądał, albo przyglądał i masturbował, albo uprawiał z Tobą seks oralny albo niech wejdzie w Ciebie w pozycji od tyłu. Tak jak chcecie.

Brak orgazmu

Jeśli zajmujecie się łechtaczką w trakcie seksu, a mimo to nie dochodzisz warto się temu przyjrzeć. Być może uwarunkowałaś się na przyjemność płynącą z masturbacji z poduszką i dobrym pomysłem byłoby – no właśnie chwilowe wprowadzenie poduszki do Waszej sypialni. Ale najważniejsza w takiej sytuacji jest podjęcie nauki nowej formy masturbacji i stymulacji. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie i spróbuj doprowadzić się do orgazmu za pomocą dłoni.

Sprawdzaj, jaki dotyk sprawia Ci najwięcej przyjemności. Zmieniaj tempo, siłę dotyku, miejsce. Rozluźniaj się, wspomagaj fantazjami, erotykami lub pornografią, jeśli z nich korzystasz.

Daj sobie czas. Powoli nauczysz się dawać sobie przyjemność bez użycia poduszki. A następnie będziesz mogła nauczyć partnera robić to samo. Możecie również zająć się tą nauką we dwoje.

Taka nauka nowego sposobu masturbacji może zająć dużo czasu, ale pod żadnym pozorem się nie zniechęcaj. Ćwicz regularnie, na spokojnie, w takich warunkach i okolicznościach, które Cię odprężają, podniecają, wpływają na Ciebie pozytywnie. Próbuj nawilżać się własną śliną, różnymi lubrykantami, sprawdzaj, jaka wilgotność jest dla Ciebie optymalna.

„Cześć, jestem cipka”

Całą naukę nowego sposobu sprawiania sobie przyjemności możesz rozpocząć od zapoznania się z własną wulwą. Weź lusterko i się jej przyjrzyj. Sprawdź, gdzie masz łechtaczkę, wejście do pochwy, jak układają się wargi sromowe. Polubcie się! To nie jest ktoś obcy, skomplikowany stwór z innej planety. To jesteś Ty! Super ciekawa i doskonała pod każdym względem część Twojego ciała.

Jeśli chcesz, sięgnij po literaturę na temat cipek. Zacznij od dziecięcej „Małej księgi cipek”. Potem przeczytaj koniecznie „Monologi waginy”, a następnie coś z naukowego punktu widzenia. Może „Radości z kobiecości”. Dobrym pomysłem może być też „Obrzydliwa anatomia”, żeby zapoznać się z tym, jakie są prawdziwe ciała, a nie wystylizowane w reklamach czy serialach.

Po co to wszystko? Żebyś mogła się oswoić z własną cipką. Żebyś ją poznała i polubiła. Żebyś nie musiała więcej bać się czy wstydzić własnego sromu i zasłaniać go poduszką.

Urozmaicenie

Kolejnym krokiem, jak już nauczycie się doprowadzać Cię do orgazmu bez poduszki i podczas Waszego seksu może być – jeśli nie posiadacie i macie na to ochotę – kupno wibratora, który stymuluje łechtaczkę.

Pamiętaj, Twój orgazm jest ważny i możesz się go nauczyć.

Większość kobiet nie doświdcza orgazmu przez penetrację, dlatego to takie ważne, aby włączyć do Waszego seksu stymulację łechtaczki.

Pozdrawiam, kulturaseksualna.pl

 

Jeśli chcesz zadać pytanie na temat związków, seksu czy seksualności wypełnij formularz dostępny na blogu w zakładce „Twoja kultura seksualna”.

Zdjęcia: unsplash.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *